0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kızlar Soruyor kategorisinde
Bu zamana kadar birçok kişiyle arkadaşlığım oldu. Görüştüğüm herkes hiçbir açıklama yapmadan hayatımdan gitti. Hayır yani benim eksiğim ne suçum ne? Gerçekten çok üzülüyorum arkadaşlar çok kafama takıyorum artık bende birisini istiyorum gelin olmak benim de hakkım değil mi? Bu telaşı bende tatmak istiyorum. Bir erkek niye hiçbişey demeden gider anlamıyorum.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Erkek ve kadının aşkı yaşayış şekli nasıl farklıysa, ayrılık süreci ve şekli de her iki cinsiyet için farklı işliyor. Kadınlar konuşarak sorunları halletmeye çalışır, erkekler susar. Kadınlar ayrılmadan önce bunun sinyallerini verir, erkekler bir anda terk eder.

Erkekler, geçmişten bu yana doğaları gereği stresle baş etmek için genellikle iki taktik uygularlar. Ya kavga ederler ya da kaçarlar. Kadınlar ise diğer konularda olduğu gibi ilişkilerindeki herhangi bir sorununun çözümünde de daha yapıcı davranarak orta yolu bulmaya çalışırlar. Kadınlar, erkekleri terk edecekleri zaman zaten önceden bunun sinyallerini vermiş ve şikâyetlerini dile getirmişlerdir. Erkekler ise daha önceden şikâyetçi oldukları konuları dile getirmedikleri için bıçak kemiğe dayanınca da buna ihtiyaç duymaz ve bir anda her şeyi kestirip atarak ilişkideki sorunlardan kaçmak ve uzaklaşmak isterler. Bu herkes için geçerli bir varsayım olmasa da genellikle ilişkilerde erkek ve kadının rolü bu şekildedir. Basit bir problem söz konusu olduğunda kadınların bu problemi çözmek için konuşmak istemesi, erkeklerin ise sıkılarak konuyu bir an önce kapatmaya çalışması bunun en basit örneğidir.

Psikolog & Psikoterapist
Kıvanç Şahin Özvatan

İlgili başlıklar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
11 Nisan 2018 Edebiyat & Felsefe kategorisinde burak Çaylak (775 puan) ekledi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
5 Haziran 2018 Kızlar Soruyor kategorisinde Nimet ekledi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
14 Nisan 2018 Edebiyat & Felsefe kategorisinde eylem Çaylak (855 puan) ekledi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
25 Mart 2018 Sağlık & Yaşam kategorisinde Emine ekledi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
6 Şubat 2018 Kızlar Soruyor kategorisinde Münevver ekledi

Kızlar, Erkekler ve Sohbet Konuları Zohbet.com'da!

İstediğin konuda başlık aç, cevap yaz ve puan kazan.

Görüşleriniz başkaları için çok değerli olabilir.

501 başlık

510 cevap

1 yorum

10 üye

...